Весільний каталог №1 у Львові

Всі категорії

Весільний каталог №1 у Львові

Цікаві весільні звичаї Галичини

Культура Галичини, зокрема Львова, багата на різноманітні весільні обряди та звичаї, які прийшли до нас ще з далекого минулого. Деякі пари залюбки беруть до уваги більшість з них, а то й всі, для проведення свого особливого дня. Інші ж, навпаки, віддають перевагу сучасному варіанту, повністю забуваючи про давні традиції. Є ще й ті, хто стараються поєднати в одному два попередні варіанти – їх більшість.

Незалежно від того, як ви бачите своє весілля – в більш традиційному варіанті, чи в сучасному, для вас буде корисна ця інформація. Чи то просто задовільнити цікавість, чи отримати короткий список, з яким ви можете звіритися в процесі організації події, щоб точно нічого не забути.

Ми підготували список цікавих весільних звичаїв Галичини, з яким ви можете ознайомитися нижче.

Обрядовий коровай

На Львівщині коровай можна зустріти ледь не на кожному весіллі, настільки цей звичай вкорінився в практиці проведення весіль на цій території. Колись приготування цього “хлібу” перетворювалося на справжню церемонію, куди для випікання запрошували одружених щасливих жінок, яких називали коровайницями. Вірили, що саме це допоможе молодятам прожити щасливе подружнє життя.

Зараз цей звичай став сучаснішим і в більшості випадків короваї просто замовляють в пекарнях, кондитерських або навіть знайомих.

Зняття фати

В давнину замість фати нареченій розплітали косу, що означало перехід дівчини до нового статусу – дружини. Це дійство здійснював брат нареченої або ж батько під тужливу музику, після чого на голову дівчини надягали вінок.

Однак зараз цей звичай виглядає по-іншому: мати молодого знімає фату з новоспеченої невістки та після цього пов’язує їй на голову хустину.

Благословення молодят

Раніше важливою була думка усієї громади, в якій проживало майбутнє подружжя. Вони обов’язково мали обійти всіх односельчан та попросити в них благословення на шлюб.

Зараз же благословення просять у найрідніших або тільки в батьків.

Викуп нареченої

Раніше викуп проводили строго брати молодого, але зараз цим займаються його дружби. Вони торгуються з рідними нареченої за ціну викупу, а коли доходять згоди, то заходять на подвір’я з нареченим.

Є багато варіантів розвитку викупу. Один з них: наречений повинен знайти свою кохану в хаті, яка ховається в одній з кімнат.

Перша шлюбна ніч

Після забави молоду споряджали до молодого, збираючи спеціальну скриню та подушки. Потім їх відводили на шлюбну постіль, яка зазвичай була розстелена в коморі на сіні.

Сьогодні звісно ніхто так не робить – молодята зазвичай знімають номер в готелі.

Оцініть статтю

5 з 5

Розкажіть друзям

Залишити свій коментар

Наприклад, Катя Савілова
Усі коментарі відправляються на модерацію