Як зустрічати сватів вперше?

Тих, що прийшли сватів сідали за нього, і починалася довга бесіда, що давала привід двом сім'ям можливість і розважитися, і позмагатися в дотепності, краще дізнатися один одного, обговоривши при цьому важливі питання. У деяких місцевостях було прийнято, щоб наречена весь час сватання сиділа біля печі, вигрібаючи звідти попел.

Свати привозять із собою подарунки, найчастіше це: солодощі, кошики із фруктами, алкоголь. Крім цього, наречений (або його мати) може подарувати нареченій якийсь дорогий подарунок, наприклад, ювелірну прикрасу або значущу для його сім'ї річ. Якісь особливі подарунки можна зробити і батькам нареченої.

Брати участь у сватанні майбутній наречений може або безпосередньо сам, або посилаючи до батьків своєї обраниці сватів. Як правило, до складу делегації входять: батьки нареченого, найближчі родичі, хрещені батьки, близькі друзі, іноді сторонні шановні люди.

Сватання зазвичай поєднують, з яким-небудь святом або ж у гості до нареченої приходять тільки найближчі родичі нареченого. Зазвичай до них належать батьки майбутнього чоловіка та його брати чи сестри. За традицією, якщо батько нареченої згоден на шлюб, він вкладає праву руку дочки в руку нареченого.