Чи можна палити сімейне вогнище?

Зберігати свічку сімейного вогнища молодим необхідно – це вже не просто якась свічка, це – символ їхньої сім'ї, вірності та розуміння. Запалювати свічку після весілля також рекомендується. Причому не лише на річницю одруження, а й коли у сім'ї з'являються діти.

Велика свічка нового «сімейного вогнища» зазвичай горить до кінця урочистості, доки молодята не заберуть її додому. Після весілля молодята повинні зберігати свічку до весілля своїх дітей. Також її можна запалювати на річницю весілля.

Запалення «Сімейного вогнища» – це обряд, який символізує батьківське благословення дітей, які одружуються. Відбувається це так: батьки нареченого та батьки нареченої (можливо тільки мами) своїми свічками запалюють одну загальну свічку наречених, тим самим передаючи своє кохання та тепло новій родині.

батьки молодих підпалюють кожен по одній свічці і підносять до їхнього вогнища (свічки), символічно віддаючи частину свого досвіду та сімейного тепла; — ділячись своїм вогником із молодими, вимовляються слова мами. Тим самим у віршованій формі або в прозі матері нареченого та нареченої дають їм напуття.