Чи потрібно розвінчуватися?

Розпочавши церковну процедуру, вже не слід питати, чи треба розвінчуватися після розлучення, треба йти до кінця. За рекомендацією священнослужителя місцевої церкви слід написати до єпархії на дозвіл розвінчати подружжя. Зразка написання такого прохання немає.

Вінчання – це таїнство, в якому дві людини отримують благословення для спільного подружнього життя. А таїнство – це дар Божий. Обряду або обряду «розвінчання» в Церкві немає, тому що церковні обряди не мають зворотної сили, тобто не можна «розхреститися», «розповідатися», «причаститися».

Шлюб визнається недійсним у разі порушення умов, встановлених статтями 12 – 14 та пунктом 3 статті 15 цього Кодексу, а також у разі укладення фіктивного шлюбу, тобто якщо подружжя або один із них зареєстрували шлюб без наміру створити сім'ю.

Якщо рішення про розлучення прийнято, перше, що потрібно зробити, – це прийти до тієї церкви, в якій вінчалися, і поговорити з тим настоятелем, який чинив обряд вінчання. Якщо такої можливості немає, необхідно звернутися до будь-якої найближчої церкви.