Чому на весіллі кричать Гірко Що це означає?

— вигуки гуляючих під час російського, білоруського, українського та польського весільного застілля. Гості прикидаються, ніби вино чи частування стало «гірким», допоки молодята не поцілуються. За російською традицією, щойно гості починають кричати «Гірко!», молоді мають цілуватися.

Наречена прощалася з будинком, переживала гіркоту розставання з родиною та чекала на нове невідоме життя. У свою чергу, наречений теж прощався із холостяцькою свободою. Тому гості на весіллі співпереживали молодим і закликали наречених пом'якшити цю взаємну гіркоту солодким. поцілунком.

Можна приготувати особливі подарунки з приколом для крикунів. І весело вручати кожному, хто кричатиме. Таким подарунком, наприклад, може бути банка згущеного молока, меду або варення. А, можливо, повітряна кулька із запискою всередині.

Найпростіший спосіб уникнути традиції, проте її зберігши, — це кричати якесь інше слово. Наприклад, "Ура!", "Шайбу!", "Спекотно!" або ще щось — на що в гостей вистачить фантазії. Кричати чи не кричати «Гірко!» – Це індивідуальне побажання кожної пари.