Чому не можна кричати гірко?

Однак, як каже письменник і вчений Володимир Шемшук, який вивчає давні російські традиції, раніше в жодному разі не можна було на весіллі кричати «гірко», інакше все спільне життя буде гірким, кричали лише «солодко». Також не можна було розкидати дрібницю на шляху наречених.23 лют. 2023 р.

— вигуки гуляючих під час російського, білоруського, українського та польського весільного застілля. Гості прикидаються, ніби вино чи частування стало «гірким», доки молодята не поцілуються. За російською традицією, як тільки гості починають кричати «Гірко! », Молоді повинні цілуватися.

Наречена прощалася з будинком, переживала гіркоту розставання з родиною та чекала на нове невідоме життя. У свою чергу, наречений теж прощався із холостяцькою свободою. Тому гості на весіллі співпереживали молодим і закликали наречених пом'якшити цю взаємну гіркоту солодким. поцілунком.

Найпростіший спосіб уникнути традиції, проте її зберігши, — це кричати якесь інше слово. Наприклад, "Ура!", "Шайбу!", "Спекотно!" або ще щось — на що в гостей вистачить фантазії. Кричати чи не кричати «Гірко!» – Це індивідуальне побажання кожної пари.