Чому в Туреччині у нареченої червона сукня?

7. У Туреччині на нареченій можна побачити червоний пояс – це символ її цноти. Зазвичай такий пояс, «gayret kusagi» одягає наречену старший у її сім'ї чоловік – наприклад, батько чи брат. Фата може бути червоною, причому одягають її зазвичай ще на «Ніч хни».

Сучасні дівчата в Туреччині виходять заміж у білих ошатних сукнях, але багато років тому весільним кольором вважався лише червоний. Сама сукня нареченої була червоною, як і хустка, яку накидали їй на голову, щоб ніхто не бачив її красу раніше за чоловіка.

Червоні весільні сукні були традиційним вбранням нареченої у Стародавньому Римі, Візантії, Індії, Китаї, Русі, Європі, Азії. Червоний асоціювався з багатством, любов'ю, удачею, процвітанням, життям.

Туреччина Конкуренцію ліванським красуням складають нареченої з Туреччини. У цій країні весілля святкують із особливим розмахом і на вбрання для урочистостей коштів не шкодують. Дівчата обирають для церемонії одруження сукні принцеси – з пишною спідницею, довгим шлейфом та ручною вишивкою.