Хто має говорити тост?

На офіційних прийомах промови і тости вимовляються після десерту, коли налито шампанське, інших прийомах — не раніше 10-15 хвилин після початку прийому, котрий іноді у його початку. Першим мова або тост вимовляє господар будинку, а потім гість, на честь якого влаштований прийом.

З сім'ї першими тост кажуть батьки винуватців урочистості, їхні бабусі та дідусі, потім – решта родичів. В останню чергу слово дають друзям. – На весіллях другий тост піднімають за батьків наречених, третій келих – за дідусів та бабусь. Але буває й інакше.

Вважається, що першим каже батько нареченої, в силу своєрідних зворушливих стосунків між ним та дочкою. Потім тост вимовляє мати нареченого, з тієї ж причини. У відповідь молодята вимовляють тост на честь батьків.

На офіційних обідах тости не вимовляються до закінчення трапези і починаються перед вимовою урочистих промов. Перший тост вимовляє тамада, інші – з його дозволу – почесні гості. На інших видах прийомів тости вимовляються не раніше 10-15 хвилин після початку прийому.