Хто за національністю чуваші?

чӑвашсем, од. ч. чӑва́ш) — народ тюркській мовної сім'ї, що склався на основі давньоземлеробського населення, що використовує пратюркську в своїй основі мову і змістився в IX столітті в результаті зміни клімату з Кавказу на Волгу. Корінне населення Чуваської Республіки (Росія).

Чуваші носії втраченої мови та співвітчизники Чапаєва Чуваші – унікальна народність, яка змогла крізь століття пронести свою автентичність. Це п'ята за чисельністю нація Росії, більшість представників якої володіє чуваською мовою — єдиною живою із зниклої булгарської групи.

За антропологічним типом у чувашів зустрічаються як європеоїдні, так і монголоїдні елементи, тому вчені відносять їх до змішаної уральської раси. Мова. Чуваська мова представляє алтайсько-тюркську гілку булгарської групи.

Найближчими предками чувашів вважаються булгари, племена яких населяли велику територію від Причорномор'я до Уралу. Після розгрому держави Волзька Булгарія (14 століття) і падіння Казані частина чувашів влаштувалась у лісових краях між річками Сура, Свіяга, Волга та Кама, змішавшись там із фінно-угорськими племенами.