Що говорити за благословення?

Ви просите батьківського благословення, а ми – Божої милості для Вас! Від щирого серця даємо згоду на Ваш шлюб і бажаємо Вам побудувати чесну, порядну, щасливу та міцну родину! Поважайте один одного, любіть і завжди пам'ятайте про обітниці, що дасте один одному сьогодні!

При благословенні на серйозні вчинки матері треба прочитати молитву, а потім сказати побажання. При цьому не обмежуйте можливості дитини побажанням конкретних дій і не застерігайте шляхи досягнення мети. Протягом наступних семи днів читайте молитву благословення вранці та ввечері.

Слова повинні йти від серця і нести добрий посил молодим – побажання щастя, довгого та міцного союзу, порозуміння. По суті, це проводи доньки, що залишає батьківський будинок, що стоїть на порозі нового життєвого етапу. Відкриває церемонію своєю промовою мама нареченої. Потім слово бере батько.

Під час вимови слів мати та батько повинні тричі перехрестити іконою молодих, а потім дати поцілувати їм образ.. Після завершення обряду ікона та рушник передаються молодим, які мають зберігати її як реліквію, а вона, у свою чергу, відіграватиме роль оберегу.