Що кричать замість гірко?

Найпростіший спосіб уникнути традиції, проте її зберігши, — це кричати якесь інше слово. Наприклад, "Ура!", "Шайбу!", "Спекотно!" або ще щось — на що в гостей вистачить фантазії. Кричати чи не кричати «Гірко!» – Це індивідуальне побажання кожної пари.9 січ. 2023 р.

Гості тим часом ведуть рахунок тривалості поцілунку, і за результатами роблять висновок, скільки років подружжя проживе в коханні або наскільки любить одне одного. Після поцілунку на деяких весіллях додатково кричать "солодко!", підтверджуючи, що звичай виконаний.

Криками «гірко» або «кисло» на весіллі гості намагалися змінити ситуацію та підтримати молодих, щоб міцний поцілунок сприяв їхньому взаєморозумінню. Пізніше це забобон обросло новими доповненнями, де за тривалістю поцілунку наречених визначалася тривалість їх спільного життя.

Будемо вдячні, якщо ви утримаєтеся від криків «Гірко!» на святі. Для нас поцілунок – знак вираження почуттів, він не може бути на замовлення. Від щирого серця просимо вас утриматися від криків "Гірко!" та зберегти атмосферу затишного сімейного обряду.