У чому небезпека крадіжки?

Кримінальна відповідальність за крадіжку настає за ст. 158 КК РФ. Вона представляє невелику суспільну небезпеку порівняно з розбоєм чи пограбуванням. У процесі крадіжки злочинець не застосовує фізичну силу до потерпілого чи очевидців, діє потай.

158 КК. Якщо простий крадіжка (ч. 1) карається позбавленням волі на строк до 2 років (це злочин невеликої тяжкості), то за крадіжку у великому розмірі (ч. 3) можливе покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років, а в особливо великому розмірі – до 10 років (ч.

Якщо все ж таки злочин відбувся і правопорушення визнано закінченим, дрібне розкрадання карається згідно зі ст. 7.27 КпАП: штрафом у розмірі п'ятикратної вартості вкраденого, але не менше 1000 рублів – мінімальне покарання; арештом на строк до 15 діб – максимальний захід.

Підвищена суспільна небезпека крадіжки чужого майна полягає в тому, що вони привносять дезорганізацію в економічне життя країни, створюють можливості для паразитичного збагачення одних за рахунок інших, а також негативно впливають на тих громадян, які піддаються впливу та залученню до злочинної діяльності.