У якому віці одружилися у Стародавній Русі?

Проте варто пам'ятати, що дворяни, купці, багаті козаки та міщани видавали доньок заміж досить пізно — з 21 до 24 років. З 1874 чоловіків у 21 рік стали поголовно призувати до армії. Служили тоді від трьох до шести років, а одружилися і того пізніше – у 24-27 років. 24 травня 2023 р.

«Рівні звичаї — міцне кохання», «Одна думка, одне й серце», говорили російські прислів'я. Церква дозволяла вінчати дівчат з 12-13 років, а юнаків – з 14-15 років.. У Повісті минулих літ згадувалося, що у слов'янських племенах в'ятичів, радимичів і жителів півночі у чоловіків було по дві-три дружини.

Наречена стає судженою У XIV-XV століттях РПЦ була змушена видати указ, в якому говорилося, що неприпустимо віддавати заміж дівчаток молодше 12 років. Можливо, ранні шлюби були пов'язані і з виживанням, коли батьки в бідній сім'ї не могли прогодувати дітей і позбавлялися зайвих ротів, віддаючи дівчат заміж.

Ще в 1774 році церква встановлювала бракоспроможний вік 13 років для жінок та у 15 років для чоловіків. Відповідно до імператорського указу 1830 року, мінімальний вік для одруження був підвищений до 16 років для нареченої та 18 років для нареченого.