Як правильно зустрічати сватів?

На сватання свати обов'язково приносили із собою коровай. Наречена мала розрізати його за столом і роздати всім присутнім на знак згоди на шлюб, спочатку пригощалися батьки. Щоб шлюб був успішним, треба було з'їсти до шматка. На сучасному сватання також нерідко присутній коровай.

Максимально шанобливо розмовляти зі своїми батьками, а не лише з батьками нареченого. Не перебивати їх, не встрявати у розмову. Не виявляти ніжності до нареченого, не цілуватися з ним на очах батьків, навіть якщо наречений з нареченою вже кілька років до моменту сватання живуть разом.

Брати участь у сватанні майбутній наречений може або безпосередньо сам, або посилаючи до батьків своєї обраниці сватів. Як правило, до складу делегації входять: батьки нареченого, найближчі родичі, хрещені батьки, близькі друзі, іноді сторонні шановні люди.

Сватання зазвичай поєднують, з яким-небудь святом або ж у гості до нареченої приходять тільки найближчі родичі нареченого. Зазвичай до них належать батьки майбутнього чоловіка та його брати чи сестри. За традицією, якщо батько нареченої згоден на шлюб, він вкладає праву руку дочки в руку нареченого.