Як робили зачіски у Китаї?

Найпопулярнішою жіночою зачіски в Китаї завжди був пучок. При цьому пучки були досить складними: волосся укладалося у вигляді численних симетричних валиків, які закріплювалися шпильками. Щоб пучки трималися довше, їх укладали на спеціальні валики з оксамиту, промазані клеєм.

Недбалість, не доглянутість волосся вважалася знаком хвороби чи депресії людини. Тому волосся не стригли, а укладали у складну багатоярусну зачіску, яку цінителі уподібнювали благородним квітам або — вищий комплімент "дракону, що пустує в хмарах".

Волосся для китайців були спадщиною їхніх предків, які треба було оберігати як цінний скарб.. До волосся ставилися трепетно, ретельно доглядали, заплітали в хитромудрі зачіски, які багато що могли розповісти про те, хто їх носить.

Після завоювання Китаю маньчжурами в 1644 уряд маньчжурської династії Цин зобов'язало все чоловіче населення країни (крім ченців і даосів) заплітати маньчжурські коси на знак покірності завойовникам. Носіння ж традиційного для ханьців довгого волосся (у дорослих чоловіків — зібраного в пучок) каралося смертю.