Як сварки впливають на вагітність?

Постійні стреси під час вагітності викликають асиметрію у розташуванні вух, пальців, кінцівок плода. Дратівливість і нервозність майбутньої мами часто призводить до порушень у формуванні нервової системи ембріона, через що в майбутньому страждають такі функції мозку, як мислення, пам'ять, сприйняття, увага.

Найстрашніше, до чого можуть призвести сильні стреси – це переривання вагітності. Негативні емоції спричиняють підвищення тонусу матки. На ранніх термінах можливий викидень, на пізніх передчасні пологи. У жінок, що постійно хвилюються, підвищується ризик народження дітей з вадами розвитку.

"Дородовий стрес призводить до тривалого підвищення рівня кортизолу в крові плода та прискорює дозрівання головного мозку, – каже професор Шваб, який очолює робочу групу "Внутрішньоутробний розвиток головного мозку та програмування захворювань у подальшому житті".

Емоції, які мама відчуває під час вагітності, передаються малюкові. В утробі матері дитина захищена плацентою від багатьох небезпечних речовин, але не від материнських гормонів. Тому коли майбутня мама про щось турбується і переживає, у її крові виділяються гормони кортизолу та адреналіну, які також надходять до малюка.