Як сватають наречену у росіян?

Сватати, як правило, після заходу сонця (щоб уникнути пристріту). Той, хто йшов у будинок зі сватанням, намагався дорогою ні з ким не зустрічатися і не розмовляти. Після відходу сватів жінки пов'язував усі кочерги та рогачі разом – для успіху у справі.

Коли проходить обряд сватання майбутньому нареченому слід одягнути костюм і мати два букети квітів, один з яких він підносить своїй майбутній тещі, а другий — своїй нареченій. За слов'янським звичаєм пропозицію роблять, звертаючись до батьків своєї обраниці.

Сватання зазвичай поєднують, з яким-небудь святом або ж у гості до нареченої приходять тільки найближчі родичі нареченого. Зазвичай до них належать батьки майбутнього чоловіка та його брати чи сестри. За традицією, якщо батько нареченої згоден на шлюб, він вкладає праву руку дочки в руку нареченого.

Свататися не можна було за середам та п'ятницям, тому що це пісні дні (у середу Юда зрадив Ісуса, а в п'ятницю Христа розіп'яли). Природно, що в день посту «не годиться про сватання думати».