Як відбувається благословення молодих?

Батьки стають перед молодятами з іконами та короваєм, вимовляють невелику мову, після чого молоді цілують ікони, пригощаються хлібом-сіллю, а далі – згідно з підказками ведучого. Це спрощений варіант ритуалу.

Під час вимови слів мати та батько повинні тричі перехрестити іконою молодих, а потім дати поцілувати їм образ.. Після завершення обряду ікона та рушник передаються молодим, які мають зберігати її як реліквію, а вона, у свою чергу, відіграватиме роль оберегу.

За традицією наречений із батьками приходять до будинку батьків нареченої та просить у них руки доньки. За згодою на шлюб вони разом з батьками нареченого благословляють молодих на сімейний союз: нареченого іконою Христа Спасителя, дівчину – іконою Пресвятої Богородиці. Молоді осяяють себе хресним прапором і цілують святі образи.

При благословенні на серйозні вчинки матері треба прочитати молитву, а потім сказати побажання. При цьому не обмежуйте можливості дитини побажанням конкретних дій і не застерігайте шляхи досягнення мети. Протягом наступних семи днів читайте молитву благословення вранці та ввечері.