Якого кольору раніше були весільні сукні?

Фактично наречена могла вийти заміж у будь-якому кольорі. Так, до Вікторіанської епохи в Скандинавії особливо популярним був чорний колір весільної сукні. А кольором юності, чистоти та невинності вважався синій чи блакитний колір, а зовсім не білий, як зараз. З епохи Ренесансу білий стає затребуваним весільним кольором.

Традиційне біле весільну сукню, яка використовується як святковий одяг, призначений виключно для одруження або вінчання, з'явилася в XIX столітті, а саме 10 лютого 1840 року, коли англійська королева Вікторія вперше вдягла біле вбрання на церемонію одруження з герцогом Альбертом Саксен.

Народні весільні традиції Нареченої в 16-17 століттях мали надягати червоні чи блакитні весільні сукні. А біле плаття могла носити лише дівчина, яка вирішила піти до монастиря. Ось такі весільні традиції були на Русі! Коли я вибирала весільну сукню для себе, моя душа вимагала сукню блакитного кольору.

На Русі Слов'янські весільні звичаї також передбачали білого кольору для сукні нареченої. Традиційним для Русі вважається червоний колір вінчального вбрання, адже сама назва «червоний» з давніх-давен означала з «красивий», «ошатний» — одним словом, кращий.