Що означає сповідь та причастя?

Сповідь і Причастя Причастя найважливіше та незбагненне Таїнство Православної Церкви, в якому віруючий приймає Тіло і Кров Спасителя під виглядом хліба та вина.

Якщо священик один, то сповідь він здійснює після закінчення вечірнього богослужіння. Присутність на вечірньому богослужінні напередодні причастя обов'язково. Перед причащанням необхідно дотримуватися посту, обмежившись (мінімум три дні) від м'ясних, молочних та яєчних продуктів.

У Росії у Православній Церкві склалася практика, згідно з якою бажаючий причаститися на літургії має неодмінно сповідатися. Це знає майже кожен наш співвітчизник — навіть, мабуть, той, хто не знає, як лоба перехрестити. Але те, що перед причастям сповідь обов'язкова — це знають майже всі.

Сповідь у таїнстві покаяння є визнанням віруючим гріхів перед Богом у присутності священика, який, будучи лише свідком, від імені Ісуса Христа спеціальною дозвільною молитвою відпускає гріхи всім, хто щиро розкаявся. Той, хто покаяється, отримує прощення гріхів від самого Господа.